Váš košík je prázdný

Všeobecné obchodní a reklamační podmínky pro nákup v internetovém obchodě

 

Tyto obchodní podmínky platí pro nákup v internetovém obchodě Kvetinovetaxi.cz

Všechny ceny uvedené na e-shopu jsou včetně DPH. Prodávající si vyhrazuje právo ceny produktů změnit (snížit/zvýšit) a to s platností ode dne uveřejnění nových cen na internetové stránce. Takováto změna ceny se nevztahuje na produkty již objednané Kupujícím. Ceny na e-shopu se mohou lišit od cen v kamenné prodejně.

OBJEDNÁVKA

 • Veškeré objednávky podané prostřednictvím internetového obchodu Kvetinovetaxi.cz jsou závazné. Odesláním objednávky kupující stvrzuje, že se seznámil s těmito obchodními podmínkami a že s nimi souhlasí.
 • Objednávky zboží lze uskutečnit prostřednictvím e-shopu, e-mailem a osobně na prodejně. Objednat lze zboží, které nabízíme v e-shopu nebo na základě individuální, Vámi specifikované objednávky. Vzhledem k povaze zboží - květin, musí být objednávka provedena s dostatečným předstihem, abychom mohli dostatečně vyhovět Vašim požadavkům. Hodnota minimální objednávky pro e-shop je 500 Kč. 

 • Objednávka je návrhem kupní smlouvy. Kupní smlouva vzniká v okamžiku převzetí objednaného zboží kupujícím.
 • Podmínkou platnosti elektronické objednávky je vyplnění veškerých formulářem předepsaných údajů a náležitostí.
 • Místem dodání zboží je adresa uvedená kupujícím v registračním formuláři.
 • Vlastnické právo ke zboží přechází na kupujícího pod podmínkou zaplacení kupní ceny a jeho převzetím.
 • Vyplněním registračního formuláře nebo závazné objednávky v rámci internetového obchodu kupující dává prodávajícímu souhlas k shromažďování a archivování osobních údajů o kupujícím a o jeho nákupech.

DORUČENÍ V PRAZE, BRNĚ, OSTRAVĚ, PLZNI, ÚSTÍ NAD LABEM

 • Veškeré Vámi objednané zboží jsme schopni doručit na Vámi určenou adresu. Pokud se nejedná o příliš specifický požadavek, jsme schopni objednávku doručit v den objednání, a to již od 90 minut od přijetí objednávky. Příjem a zpracování objednávek je v pracovní dny od 8.00 do 17.00 hod. Ideální je objednávku zaslat minimálně 4 hodiny před požadovaným doručením. V případě specifické individuální objednávky je potřeba ji provést s dostatečnou časovou rezervou, někdy i 2 dny předem. Pokud si přejete, aby součástí doručovaného zboží bylo blahopřání nebo jiný text, je nutné do objednávky uvést požadovaný text. Tato blahopřání jsou dodávány zdarma. Doručování objednávek je realizováno od pondělí do neděle.  Cena za doručení je stanovena na 99,- Kč za objednávku nad 1000,- Kč, za objednávky do 1000,- Kč je cena doručení 159,- Kč. Doručení v sobotu, v neděli a o svátcích je možné s příplatkem po předchozí domluvě.

DORUČENÍ PO CELÉ ČR

 • V případě požadavku o doručení objednávky mimo výše uvedená města do 20 km, pokud se nejedná o příliš specifický požadavek, jsme schopni objednávku doručit v den objednání, a to již od 90 minut od přijetí objednávky. Příjem a zpracování objednávek je v pracovní dny od 8.00 do 17.00 hod. Ideální je objednávku zaslat minimálně 4 hodiny před požadovaným doručením. V případě specifické individuální objednávky je potřeba ji provést s dostatečnou časovou rezervou, někdy i 2 dny předem. Pokud si přejete, aby součástí doručovaného zboží bylo blahopřání nebo jiný text, je nutné do objednávky uvést požadovaný text. Tato blahopřání jsou dodávány zdarma. Objednávky jsou realizovány od pondělí do neděle. Připadne-li objednávka  na doručení v den státního svátku nebo neděli, bude v případě souhlasu zákazníka realizovaná následující den, dle možností i tentýž den. Spolupracujeme s velkým počtem floristů, kteří vám doručí kytice dle vašeho požadavku ve všech regionech České republiky. Cena za doručení mimo výše uvedená města do 20 km je stanovena na 299,- Kč za objednávku, nad 20 km je cena doručení dle dohody se zákazníkem. V některých jiných případech je cena doručení individuální, v každém případě specifikována po domluvě se zákazníkem. Doručení v sobotu, v neděli a o svátcích je možné s příplatkem 100% oproti standardním cenám doručení. 

DORUČENÍ NA SLOVENSKO

 • V případě požadavku o doručení objednávky na Slovensko jsme schopni objednávku doručit v den objednání, a to již od 90 minut od přijetí objednávky. Příjem a zpracování objednávek je v pracovní dny od 8.00 do 17.00 hod. Ideální je objednávku zaslat minimálně 4 hodiny před požadovaným doručením. V případě specifické individuální objednávky je potřeba ji provést s dostatečnou časovou rezervou, někdy i 2 dny předem. Cena kytic se v případě doručení na Slovensko může lišit, maximální navýšení může být do 20% z ceny kytice. Pokud si přejete, aby součástí doručovaného zboží bylo blahopřání nebo jiný text, je nutné do objednávky uvést požadovaný text. Tato blahopřání jsou dodávány zdarma. Objednávky na Slovensku jsou realizovány od pondělí do soboty. Připadne li objednávka na doručení v den státního svátku nebo neděli, bude v případě souhlasu zákazníka realizovaná následující den. Cena za doručení na Slovensku je stanovena na 350,- Kč za objednávku. V některých případech je cena doručení individuální, v každém případě specifikována po domluvě se zákazníkem.

 

PRÁVA A POVINNOSTI PRODÁVAJÍCÍHO

 • Prodávající má povinnost vyřídit závaznou objednávku, odeslat objednané zboží a dodat na adresu kupujícího. 
 • Veškeré osobní údaje poskytnuté při registraci jsou důvěrné.
 • Prodávající má právo odmítnout objednávku, pokud kupující opakovaně nesplní svůj závazek odebrat zboží a zaplatit kupní cenu.
 • Prodávající má právo od kupní smlouvy (závazné objednávky) odstoupit, stane-li se plnění nemožným a nedohodne-li se s kupujícím na novém plnění.

PRÁVA A POVINNOSTI KUPUJÍCÍHO

 • Kupující je povinen uvést správnou a úplnou poštovní adresu, na kterou má být objednané zboží odesláno.
 • Kupující je povinen odebrat objednané zboží a zaplatit celkovou cenu. S celkovou cenou je zákazník srozuměn při vyplňování objednávky ještě před jejím závazným potvrzením.

 

REKLAMAČNÍ PODMÍNKY

Případné reklamace budou vyřízeny v souladu s právním řádem platným v ČR. Vzhledem k povaze námi prodávaného zboží, kterým jsou řezané květiny, je ze zákona platná lhůta na reklamaci 24 hodin, ve které lze vadu zboží nahlásit a řádně zdokumentovat (např. pořídit fotografie zvadlých květin).

PRÁVA A POVINNOSTI PRODÁVAJÍCÍHO

 • Prodávající má právo odmítnout objednávku, pokud kupující opakovaně nesplní svůj závazek odebrat zboží a zaplatit kupní cenu.
 • Prodávající má právo od kupní smlouvy (závazné objednávky) odstoupit, stane-li se plnění nemožným a nedohodne-li se s kupujícím na novém plnění.

PRÁVA A POVINNOSTI KUPUJÍCÍHO

ODSTOUPENÍ OD SMLOUVY

Vezměte, prosíme, na vědomí, že nelze odstoupit od kupní smlouvy o dodání zboží, které podléhá rychlé zkáze (kytice a ostatní zboží z květin), a také zboží, které bylo po dodání nenávratně zapracováno spolu s jiným zbožím, nebo které bylo upraveno podle přání zákazníka (vázání a upravování květin).

Pokud se nejedná o případ z předchozího odstavce, máte jako spotřebitelé právo odstoupit od kupní smlouvy do 14 dnů od převzetí zboží. V této lhůtě nám musíte dát písemně (e-mailem nebo dopisem) vědět o odstoupení od smlouvy. Uveďte, prosíme, číslo objednávky, den nákupu, vaše bankovní spojení a jak vám máme zaslat zpět částku za koupené zboží. Důvod odstoupení od smlouvy nemusíte uvádět.

Pokud by to u daného zboží bylo možné a rozhodli byste se odstoupit od smlouvy, můžete využít i formulář, který je přílohou těchto podmínek.

Bezodkladně po předání nebo alespoň prokázání vrácení zboží vám vrátíme částku plně odpovídající ceně zboží a zaplaceným nákladům na jeho dodání, a to na číslo účtu, které nám sdělíte. Pro vrácení částky máme až 14 dnů od vašeho odstoupení, budeme ale potřebovat doklad o tom, že zboží bylo vypraveno zpět k nám. Zboží nám můžete zaslat nebo předat na adresu Květinářství Brno, Okružní 33, Brno, 636 00. Zboží vraťte kompletní, nesmí být opotřebené nebo poškozené. Máme právo ve výše uvedené lhůtě posoudit, zda je vracené zboží nepoškozené, neporušené a nepoužité a zda jste svým nakládáním se zbožím nesnížili jeho hodnotu. Pokud zboží nesprávným zacházením poškodíte, můžeme po vás žádat náhradu za snížení hodnoty zboží a započíst ji na vrácenou částku.

Vezměte, prosíme, na vědomí, že náklady za vrácení zboží zpět k nám nesete vy.

Podle zákona č. 634/1992 Sb., o ochraně spotřebitele, máte jako spotřebitelé právo na mimosoudní řešení spotřebitelského sporu plynoucího ze smlouvy. V takovém případě jste oprávněni obrátit se na Českou obchodní inspekci, (Ústřední inspektorát - oddělení ADR, Štěpánská 15, 120 00 Praha 2, email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., web: coi.cz). Mimosoudní řešení spotřebitelského sporu se zahajuje výlučně na váš návrh, a to v případě, že se spor nepodařilo s námi vyřešit přímo. Návrh můžete podat nejpozději do 1 roku ode dne, kdy jste u nás poprvé uplatnili své právo, které je předmětem sporu. Máte právo zahájit mimosoudní řešení sporu online prostřednictvím platformy ODR dostupné na webové stránce ec.europa.eu/consumers/odr/. 7. V případě, že nejste spotřebitelem, ale nakupujete na IČ, se na vás možnost odstoupení od smlouvy nevztahuje.

 

UPLATNĚNÍ PRÁVA Z VADNÉHO PLNĚNÍ

 
Reklamaci uplatněte telefonicky, na e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. nebo nám ji pošlete dopisem na adresu Mgr. Robert Juhász, Květinářství Brno, Okružní 33, 638 00. V ideálním případě nám rovnou pošlete i fotku.
Dopis nebo e-mail musí obsahovat:
 • vaše kontaktní údaje, popis vady a způsob, jak si přejete vyřídit reklamaci;
 • prokázání nákupu zboží (nejlépe přiložte doklad o nákupu).
Zboží, které podle vašeho názoru obsahuje vadu, zašlete nebo přineste spolu s reklamačním formulářem na výše uvedenou adresu. Zboží by mělo být při přepravě vhodně zabaleno, aby nedošlo k jeho poškození, musí být čisté a kompletní.
Při uplatnění reklamace od nás obdržíte elektronicky písemné potvrzení (reklamační protokol) sloužící jako doklad při vypořádání reklamace. V reklamačním protokolu jsou uvedeny následující informace: kdy jste reklamaci uplatnili, co je jejím obsahem a jaký způsob vyřízení reklamace požadujete.
Co můžete požadovat u vady zboží
 
Podle své volby můžete požadovat u vady, která je podstatná:
 • dodání nového nebo chybějícího zboží;
 • bezplatnou opravu;
 • přiměřenou slevu; nebo
 • vrácení ceny na základě odstoupení od smlouvy.
U vady, která je nepodstatná, máte nárok na odstranění vady anebo přiměřenou slevu.
Při uplatnění reklamace nám musíte sdělit, jaké právo jste si zvolili. Změnit volbu bez našeho souhlasu můžete jen tehdy, pokud jste žádali opravu vady, která se ukáže jako neodstranitelná. Pokud nezvolíte právo z podstatné vady včas, máte práva stejná jako při nepodstatné vadě.
Pokud prokážeme, že jste před převzetím zboží o vadě zboží věděli nebo ji sami způsobili, nemusíme vašemu nároku na reklamaci vyhovět.
Vezměte také na vědomí, že nemůžete reklamovat zlevněné zboží z důvodu, pro který je dané zboží zlevněno.

 

VYŘÍZENÍ REKLAMACE

 

Reklamaci vyřídíme nejpozději do 30 dnů, pokud nebudou dány důvody pro delší dobu. Zašleme vám písemné potvrzení o datu a způsobu vyřízení reklamace, potvrzení o provedení opravy a o době trvání reklamace, případně zdůvodnění zamítnutí reklamace.
Pokud jste spotřebitelem, pak vám náklady, které vynaložíte na reklamaci, proplatíme (a to nejnižší možné náklady). O proplacení těchto nákladů nás požádejte co nejdříve, nejpozději do jednoho měsíce od konce lhůty pro uplatnění reklamace.
Veškerá ujednání mezi námi a vámi se řídí právním řádem České republiky. Pokud vztah založený kupní smlouvou obsahuje mezinárodní prvek, bude se vztah řídit právem České republiky. Tímto nejsou dotčena práva spotřebitele vyplývající z obecně závazných právních předpisů.
Znění obchodních podmínek můžeme měnit nebo doplňovat. Tímto nijak nejsou dotčena práva a povinnosti vzniklá po dobu účinnosti předchozího znění obchodních podmínek.
Kdykoliv nás v případě dotazů k těmto obchodním podmínkám můžete kontaktovat na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..
 

Příloha č. 1: Formulář pro odstoupení od smlouvy

Oznámení o odstoupení od smlouvy


společnosti Mgr. Robert Juhász

sídlem: Tleskačova 1708, 66434 Kuřim

e-mail:  Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Oznamuji Vám, že tímto odstupuji od smlouvy o poskytnutí této služby:

…………………………………………………………………………………………….

…………………………………………………………………………………………….


kterou jsem objednal/a dne …………………………………………………………..

Číslo účtu

…………………………………………….


Jméno a příjmení

…………………………………………….


Adresa

…………………………………………….


Podpis

…………………………………………….

Datum

…………………………………………….

 

ZÁVĚREČNÁ USTANOVENÍ

 • Tyto obchodní podmínky platí ve znění uvedeném na internetových stránkách prodávajícího v den odeslání elektronické objednávky kupujícím.
 • Odesláním elektronické objednávky kupující přijímá veškerá ustanovení obchodních podmínek ve znění platném v den odeslání objednávky, též platnou cenu objednaného zboží uvedenou v katalogu internetového obchodu Kvetinovetaxi.cz, nebylo-li v konkrétním případě prokazatelně dohodnuto jinak.

 

Informace

Informace k výrobkům podléhajícím rychlé zkáze

 

Klobásové, zeleninové a ovocné kytice obsahují čerstvé uzeniny, ovoce, zeleninu a čokoládu. Některé produkty mohou obsahovat oříšky, kokos či skořici. Všechny produkty mohou přijít do styku s oříšky a mohou proto obsahovat alergeny.

Klobásové, zeleninové a ovocné kytice obsahují dřevěné špejle s ostrými hroty. Se špejlemi proto manipulujte opatrně a uchovávejte je z dosahu malých dětí.

Klobásové, zeleninové a ovocné kytice obsahují čerstvé uzeniny, ovoce, zeleninu a čokoládu a jsou určené k okamžité spotřebě. Spotřebujte je ihned nebo nejdéle do 12 hodin od doručení nebo vyzvednutí a uchovávejte v chladu (0 – 5°C).

Keramické nádoby na kytice a krabičky se mohou lišit od těch na fotografiích například barvou či tvarem.

Informace k tabákovým výrobkům a alkoholickým nápojům

 

Tabákové výrobky a alkoholické nápoje mohou být prodávány pouze osobám starším 18 let; mladším osobám je jejich prodej zakázán. Pokud nebude možné spolehlivě ověřit, že Zákazník je starší 18 let, k předání zboží nedojde a Prodávající je oprávněn od Smlouvy odstoupit, ledaže by zboží bylo předáno zákonným zástupcům Zákazníka. Prodávající si vyhrazuje totéž omezení a tatáž práva zavést také u vybraných výrobků obsahujících alkohol.

Prodávající si vyhrazuje právo zavést omezení obdobně jako u prodeje tabákových výrobků a alkoholických nápojů také u vybraného drogistického zboží (např. čistící domácí prostředky nebo prostředky na hubení škůdců, případně látky hořlavé, těkavé nebo dráždivé nebo jinak nebezpečné či zdraví škodlivé) nebo jakéhokoli jiného zboží podobného charakteru.

  

Prohlášení o ochraně osobních dat

 

Toto prohlášení o ochraně osobních údajů se týká a vztahuje  na internetový obchod Kvetinovetaxi.cz.

Kvetinovetaxi.cz shromažďuje některé osobní informace, které jsou specifikovány níže, a to pro své vlastní potřeby nebo potřeby nezbytné pro uskutečnění nákupu v internetovém obchodě.

JAKÁ OSOBNÍ DATA SHROMAŽĎUJEME?

 

Shromažďují se pouze data nutná k uskutečnění nákupu zákazníkem v internetovém obchodě a jedná se o následující:

 • Jméno a příjmení (u firmy obchodní jméno nebo firmu a IČ a DIČ)
 • Dodací adresa
 • Fakturační adresa
 • E-mail
 • Telefon
 • Případná fotografie obdarovaného s kyticí pořízená s jeho souhlasem

PROHLÁŠENÍ:

 

Kvetinovetaxi.cz se zavazuje k tomu, že nebude svěřená osobní data, popsaná v předchozím odstavci poskytovat třetí osobě pro komerční nabídku nesouvisející s internetovým obchodem bez souhlasu vlastníků těchto dat. 

Kvetinovetaxi.cz se dále zavazuje k tomu, že na přání zákazníka i bez udání důvodu, jeho osobní data vymaže z databáze zákazníků.

 

Provozovatel e-shopu: Mgr. Robert Juhász, IČ: 60424753

 

SEO webu sledují SEO nástroje.cz